Filtruj według

Nawilżacze

Wbrew powszechnej opinii nawilżacze powietrza nie są najnowszym wynalazkiem. Już dawniej nasze babcie kładły mokre ręczniki na kaloryfery, aby zwiększyć wilgotność powietrza w zimę czy podczas choroby. Niedostateczne nawilżenie może powodować przesuszenia skóry i błon śluzowych, bóle głowy, chrypkę czy nawet kaszel. Szczególnie wrażliwe na te objawy są dzieci, które nie mają jeszcze w pełni ukształtowanego układu odpornościowego. Warto zbadać poziom wilgotności powietrza w pokoju naszej pociechy. Odpowiednia wilgotność powietrza powinna wynosić nie mniej niż 30%.  Dlatego obecnie na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów nawilżaczy powietrza.

  • Nawilżacze ultradźwiękowe – popularny typ nawilżacza, jego działanie polega na rozbijaniu cząsteczek wody na mgiełkę przez ultradźwięki, można ustawić, aby była ona ciepła lub zimna, w zależności od preferencji. 
  • Nawilżacze ewaporacyjne – wyposażone w zbiornik na wodę, rozprowadzają zimną mgiełkę w pomieszczeniu. 
  • Nawilżacze parowe – wytwarzają ciepłą mgiełkę w pomieszczeniu, woda w zbiorniku jest podgrzewana a następnie mieszana z powietrzem z zewnątrz. 
  • Nawilżacze tradycyjne – zbiorniki, które np. zawiesić można na kaloryferze. Parująca z nich woda nawilża powietrze.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz